Oleje do BMWe92 330xd

rkom

Użytkownik
Samochód
BMW E92 3.0xD
Przejechałem prawie kolejne 50 000 km czyli należy wymienić oleje w skrzyni biegów, mechanizmach różnicowych tylnym i przednim i skrzynce rozdzielczej.

Teraz jeżdżę na:

skrzynia biegów - Castrol Syntrans B 75W

mosty przedni i tylny - Castrol Syntrax Longlife 75W-90

skrzynka rozdzielcza - Shell TF0870

Ma ktoś porównanie, doświadczenia z innymi olejami.
 

kokos

Użytkownik
Samochód
-Audi S3/ BMW f30
Od kiedy to na tym forum poleca się Castrola? Pytam z ciekawości, bo dawno tu nie byłem i chyba mnie coś ominęło. Miałem u siebie w silniku kilka razy Castrola i nigdy nie byłem zachwycony tym olejem. Tutaj co prawda są oleje przekładniowe, ale nie wiem czy mimo wszystko to dobre oleje.
 

Zielony34

Użytkownik
Samochód
Renault Laguna II PH II 2.0 F4R 714 135KM + LPG Zenit Blue Box rev.4
Ja jestem sceptyczny co do Castrola i od dawna jestem raczej zagorzałym przeciwnikiem, niż zwolennikiem tej marki. Inaczej się sprawy mają jeśli chodzi o oleje przekładniowe, oraz do mostów. To jest moje zdanie.

@rkom jedyne, co mógłbym Ci polecić do obecnego zestawu, to dodanie Archoila i to chyba tyle. Pamiętaj o interwałach, to jest najważniejsze. Myślę, że 50 tysięcy to bardzo spoko interwał.
 

Michal126

Użytkownik
Samochód
Fiat 126p 1997
[mention]poziom1989[/mention], wystarczy rzut oka do kart danych technicznych olejów silnikowych rozpowszechnionych na ich polskiej stronie, by zobaczyć, że wartości parametrów (które, jak zaznaczono, są wartościami typowymi) są niezbyt korzystne. Dopiero w przypadku olejów wyścigowych coś tam dobrego zaczyna się dziać. Z niczego nie ma nic i podróbki to naprawdę nie jest jedyny problem w tym względzie.
 

poziom1989

Moderator globalny
Lokalizacja
Niemcy
Jeżeli się nie mylę jest także różnica pomiędzy polskim a niemieckim Castrolem. Odnośnie parametrów musimy także brać pod uwagę różnice w laboratoriach tzn. różne metody badawcze. Praktycznie każdy producenta ma w swoim programie "perełki". Castrol ma także pełno syntetyczne oleje.
 

Zielony34

Użytkownik
Samochód
Renault Laguna II PH II 2.0 F4R 714 135KM + LPG Zenit Blue Box rev.4
[mention]poziom1989[/mention] ale właśnie w tym rzecz, że to co u nas sprzedawane, a to, co w Niemczech, to dwa różne światy. Kolejna kwestia, to oryginalność oleju. Te najtańsze linie Castrola = BP Visco, więc tutaj akurat jest szansa dorwać oryginał ze sprawdzonego źródła.
 

Gardor

Użytkownik
Samochód
Seat Leon 5F FL 1.4 Fr
Ciekawi mnie jedna kwestia, czy ta modna na forach niechęć do firmy na C nie zabrała się z tego, że większość samochodów jeżdżących w trybie LL to właśnie maja wlany olej tej marki? No i powstaje pytanie czy problemy związane z panewkami, brudzeniem się wnętrza silnika nie są spowodowane po prostu rzadką wymiana oleju?

[mention]poziom1989[/mention] Czy możesz wymienić silnikowe oleje marki Castrol warte uwagi?

[mention]Zielony34[/mention] Gdzie kupić olej żeby być w 100% pewny że jest oryginalny.
 

SACZI

Użytkownik
Samochód
Astra K
Gardor napisał:
...
Gdzie kupić olej żeby być w 100% pewny że jest oryginalny.
Ja w przypadku motula zadzwoniłem do przedstawiciela i wprost o to zapytałem.
Akurat podał Intercars...
 

cytrynowiec

Ojciec założyciel
Samochód
Octavia III TSI CZDA
Mają kilka fajnych przekładniówek, sam niedługo zmieniam na Syntrans V (po kolejnych 60 kkm). Z silnikówkami nie są jedyni którzy różnicują skład (nie jestem tego fanem) ale 0w30 A3/0w40 A3/B4, czy 0w30 Turbodiesel (nie wiem czy jeszcze go robią) to porządne produkty...natomiast potrzebne dobre źródło zakupu bo czesto są podrabiane te oleje.Czy wtedy jest tanio i czy można lepiej w tej cenie to już inna sprawa.BP to bliźniaki, ale uboższe linie i szkoda ze zrezygnowali z 0w40 (fajny był).
 
Top