Ravenol SSL 0W40 z Ar9100

Brax

Użytkownik
Samochód
-Bravo II 1.4 tjet
Pacjent to Punto 1.2 69KM z 2014roku. Wyszła bardzo mała ilość boru choć jestem przekonany że dolewałem pełną dawkę Archoila, a w połowie interwału dolałem może 200ml oleju. Przejechane około 10000 km, jazda głównie miejska albo ze stałą prędkością albo dość dynamicznie nawet w nie w pełni rozgrzanym oleju. Filtr oleju to Filtron OP545/2.
Co do mocnego rozcieńczenia paliwem to owszem na pewno było by spore, ale myślę że sporo dołożyła do tego awaria cewki zapłonowej jak się ostatecznie okazało, a nie świecy i wypadał zapłon/pracował też na 3 cylindrach i tak auto przejechało gdzieś 20 kilometrów po czym na drugi dzień pobrałem próbkę oleju do analizy. Jeszcze co do samego oleju to sprawdzę później butelkę z datą produkcji.
Jak ktoś chce zamieścić analizę na jakimś innym forum np olejowym w Niemczech czy Rosji to nie ma problemu.

0001.jpg
 
Last edited by a moderator:

Brax

Użytkownik
Samochód
-Bravo II 1.4 tjet
21.02.2017, a olej był zmieniany między lutym, a kwietniem 2018.

Miałem jeszcze zrobić z ciekawości analizę Neste 0W40 z AR9100 z dziadka Pandy gdzie ostatnio był wymieniany gdzieś w maju 2017, przebieg myślę w granicach 5000km z czego 99% to odcinki po parę kilometrów, ale stwierdziłem że szkoda mi $. Sam olej tam wymieniany będzie jeszcze w tym miesiącu.
 

Plywak

Ojciec założyciel
Samochód
Renault Megane 3 RS CUP
Nie wygląda jak by w tym oleju byl AR9100
 

KZFR

Użytkownik
Samochód
XC60, 2.4D
Hmm, no i gdzie ten AR9100? Wygląda na to, że wlałeś jakieś placebo.
 

poziom1989

Moderator globalny
Lokalizacja
Niemcy
Jest widoczny B w swiezej analizie w okolicach od 60-80 ppm, natomiast K < 1:

Tutaj B 114 ppm oraz K 144 ppm.

Odnosnie malej ilosc B sie nie wypowiem, ile powinno byc ? [mention]wlyszkow[/mention]. Nie wiadomo ile mialy swiezy olej tak naprawde... Jest dostepna analiza tego oleju z marca 2017 r i tam B 88 ppm. Co mi sie rzuca w oczy to brak Mo... ale juz jestem przyzwyczajony do tego w tych olejach. Jaki byl poprzedni olej ?
 

Plywak

Ojciec założyciel
Samochód
Renault Megane 3 RS CUP
ZTCP pelna dawka AR9100 to okolo 800ppm Boru. Tu ani dużo boru, ani potasu. TBN tez niski jak na olej z AR. Imo na bank tam archoila nie ma.
 

Plywak

Ojciec założyciel
Samochód
Renault Megane 3 RS CUP
To pytanie do wlasciciela lub tego co mu to sprzedał ;)
 

wlyszkow

Partner forum
W wątku o AR9100 jest ile K i B daje pełna dawka. Tu były jakieś resztki jakby z poprzedniego oleju.
Normalnie powinno być B i K 10x tyle.
 

Brax

Użytkownik
Samochód
-Bravo II 1.4 tjet
Nie mam pojęcia dlaczego tak wyszło z tym Archoilem, brałem odlewany od lejolej, dodawałem w pełnej dawce do oleju w butelce i dopiero poźniej do silnika. Olej pobrałem do badania wężykiem po jakichś 6 kilometrach jazdy i minutę/dwie po wyłączeniu zapłonu. Zobaczymy jak wyjdzie to w analizie Penrite 0W40 bo to z tej samej butelki Ar9100, olej zamierzam pobrać jeszcze w tym miesiącu.
Jeszcze co do poprzedniego oleju to był to Mobil 1 0W40 fs z AR2300.
 

pawelus

Użytkownik
[mention]Brax[/mention] jak wygladal ten AR w pojemniku jaki dostałeś od [mention]tomek evo[/mention] ? Dodałeś 35ml/1L ? Powinno byc 4 cyfrowe wyniki dla Boru i Potasu

Ale wracając do zużycia silnika to przy takim paliwie i 10kkm tylko 1ppm miedzi i 20ppm zelaza, wiec bardzo niskie zuzycie silnika.
Jak zlewales olej to wygladal na bardzo rozrzedzony paliwem?
 

Brax

Użytkownik
Samochód
-Bravo II 1.4 tjet
Tomka absolutnie o nic nie oskarżam, dodatek wyglądał zupełnie normalnie (miałem już wcześniej AR9100 w ori butelce), Tak dodałem pełną dawkę czyli 35ml/1l odmierzone strzykawką. Dokładnie co do wyników boru i potasu to spodziewałem się 1000+.
Co do zużycia faktycznie nie jest duże biorąc pod uwagę styl jazdy jak i paliwo.
Co do analizy Penrite z archoilem z tej samej butelki to postaram się go pobrać po 50 kilometrach jazdy i od razu po wyłączeniu silnika.
 

wlyszkow

Partner forum
Dodatki tak szybko nie opadają. Spokojnie do pół godziny po wyłączeniu próbka jest OK. Opadają szybciej metale ciężkie zuzyciowe jak żelazo i to z ich powodu lepiej pobierać szybko próbkę a nie z powodu dodatków.
 

Brax

Użytkownik
Samochód
-Bravo II 1.4 tjet
Na 100% nie, tak jak pisałem przed tym Ravenolem był Mobil z AR2300.
 
Top