Ravenol VST + AR9100 (Megane RS)

  • Thread starter Deleted member 7
  • Start date
D

Deleted member 7

Gość
Przedstawiam jeszcze ciapłą analizę.

Auto: Renault Megane III RS 2.0 Turbo
Olej: Ravenol VST 5W40 z dodanym Archoil AR9100
Przebieg na oleju: ~9000km
Styl jazdy: 80% dynamiczna trasa, 15% miasto, 5% upalanie

analizaVST.jpg


Lepkość w 100* 12,1 - spadek zapewne spowodowany 2,3% zawartością benzyny w oleju co przy pojemności układu daje jakieś 125ml. Zawartość myślę, że spowodowana dość niskim AFR.

Zawartość pierwiastków dodatków. Standardowe ZDDP plus spora dawka boru i potasu z dodatku Archoil 9100. Śladowa ilość molibdenu to zapewne pozostałość po poprzednim Ravenolu RCS (aktualny VST jest w wersji starej gdzie była żonglerka z molibdenem, a nie USVO)

Zawartość pierwiastków metali: 7ppm żelaza oraz śladowe ilości 1ppm niklu i 1ppm miedzi świadczą o znikomym zużyciu jednostki i świetnej ochronie silnika.

Krzem: 15ppm, delikatnie podniesiony aczkolwiek i tak mniej niż się spodziewałem ponieważ auto lata na wkładce K&N

Oksydacjia i nitrylacja na niskim poziomie. Olej mimo 9000km przelotu nadal w pełni spełnia swoje zadanie. Dodatkowo TBN powyżej 6. Myślę, że spokojnie można by na nim jeszcze kilka tys km zrobić.
 
Last edited by a moderator:

cytrynowiec

Użytkownik
Samochód
Octavia III TSI CZDA
Jesteś nadal pewien że AR9100 nic nie daje? ;) Na przyszłość TAN by się przydał. Przy tej zawartości paliwa, bardzo dobry wynik.
 
D

Deleted member 7

Gość
Się okaże po następnej analizie bo aby mieć pewność trzeba mieć odniesienie :)
 
D

Deleted member 7

Gość
Być może, jeszcze nie wiem co zaleje. Poza tym nigdy nie pisałem, ze AR nic nie daje, a jedynie, ze nie wiem ile tak naprawdę daje, gdybym twierdził, ze nic nie daje to po co bym, po raz któryś kupował? :) Co do TAN to nie wiem dlaczego nie ma, brałem standardowa analizę u wlyszkowa.
 

pawelus

Użytkownik
Ładniutka analiza, mysle ze spokojnie z 15kkm by dalo rade tylko zalezy jak TAN urosl jeszcze. Silnik seria?
 
D

Deleted member 7

Gość
Nie, nie seria, ma ponad 300KM. Dlatego zapewne zawartość paliwa w oleju bo wystrojona na niższym bezpieczniejszym AFR. Przy najbliższej okazji muszę sprawdzić ten AFR. Olej ciągle w aucie, dokręcę jeszcze tysiąc, dwa i wymiana.
 

tkm

Użytkownik
Samochód
Citroen C5 I 2.0 HDI 109
W jakich proporcjach dodałeś ar9100?
 
Top