Zbieramy na analizę Orlen Platinum Classic 5W-40, do porównania z wynikami analizy Lotosa (poniżej link do analizy). Chętnych nas wesprzeć zapraszam do tematu: viewtopic.php?f=56&t=337

Dodaliśmy analizę Lotosa Synthetic Plus 5W-40 wykonaną za środki zebrane na zbiórce. Wpłacającym serdecznie dziękujemy, analiza dostępna jest w tym temacie: viewtopic.php?f=83&t=317&p=6900

Re: Ogolny temat odnosnie dodatkow do oleju

Moderator: poziom1989

SACZI
Użytkownik
Samochód: Astra K

Post autor: SACZI » 14 cze 2019, 21:40

@Zielony34 , co innego zabraniać, a co innego nie zalecać, bo się nie ma go w ofercie.
Ja nie jestem ich fanem, bo szczerze mówiąc moja wiedza na ich temat jest zerowa.
Ale przez analogię, dodatek oleju 2T do ON poprawia jego smarowność. Z tym się raczej zgadzamy i nie kwestionujemy tego.
Prawda jest taka, że jeden olej poprawia smarność, drugi wręcz pogarsza ...
Zależy od paliwa, oleju, ...
Pewnie tak samo jest z dodatkami do olejów - tysiące olejów różnych klas na rynku i 1 AR9100 ...
Za stary już jestem na takie cuda ... ;)

Jeżeli chodzi o Motula, konkretnie o Pana P.P. Technical Manager Poland (do znalezienia na stronie Motula), to dokładnie tak samo pomyślałem, jak tutaj piszecie.
mini clubman
Użytkownik
Samochód: -MINI Clubman Cooper S All 4

Post autor: mini clubman » 14 cze 2019, 21:47

poziom1989 pisze:
SACZI pisze:
14 cze 2019, 21:01
Facet z Motula zapytany wprost o dodatki, powiedział mi, że oleje serii 8100 ich nie potrzebują, bo posiadają w składzie modyfikatory tarcia.
Tutaj chce sie wtracic. Otoz to prawda, czesto na forach sie czyta, po zrobieniu jakies analizy: Beznadziejny, bo nie ma ani Mo, B.... itp.

A trzeba brac pod uwage, ze sa modyfikatory tarcia nie widoczne na podstawowej analizie. I taka jest prawda, nie ocenimy dokladnie jakosci oleju nie znajac receptury.

Odnosnie dodatkow, to juz kwestia indywidualna, ja osobiscie fanem nie jestem. Ale na forum nikomu nie "zabraniam", w koncu to oil-club.

Zgadzam sie. Na oil club de jest bodajze bmw jakies bardzo mocne i analiza na zwyklym totalu 5w0 (albo mc3 albo ineo) i zyzycie znikome, a moc nie jest seryjna. Pozniej zalał coś bardziej fancy i lepiej nie było

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
feecle
Użytkownik
Samochód: Lexus GS430

Post autor: feecle » 14 cze 2019, 22:23

mini clubman pisze:
14 cze 2019, 20:54
Teraz nawet z ciekawości nalałem do oleju archoil 9100. Temperatura oleju nie spadła, zmian żadnych. Czopy na wałku wyglądają jednakowo (aczkolwiek na archoil 9200v2 bodajże wytworzyła się warstwa ochronna, widoczna okiem). Czysty jak był tak jest. Także ja od dodatków odszedłem.
U mnie podobnie. Z czystej ciekawości dodałem AR9100 do moich dwóch samochodów. Pomiar temperatury, decybelomierz i wibrometr. Żadnej różnicy, ani na plus, ani na minus. Ceratec tak samo.
Awatar użytkownika
cytrynowiec
Ojciec założyciel
Samochód: Octavia III TSI CZDA 150

Post autor: cytrynowiec » 14 cze 2019, 22:25

Dużo zależy od konstrukcji i wykonania silnika. Generalnie porównawczo najlepiej zrobić uoa z oleju solo potem z dodatkiem.
SACZI
Użytkownik
Samochód: Astra K

Re: Re: Ogolny temat odnosnie dodatkow do oleju

Post autor: SACZI » 14 cze 2019, 22:32

mini clubman
Użytkownik

Post autor: mini clubman » 14 cze 2019, 22:36

Jest test na YT kanał project farm. Tam ceratec na silniku kosiarki w porownaniu ze zwyklym olejem zostawil duzo osadów i nagaru

Dodano po 39 minutach 40 sekundach:
Także teraz testuje najtańszy Lotos 5w40 (można dostać 4 l za 50 pln, w necie, nigdy nie dostałem starszego niż miesiąc, facet ma tylko Lotosy) odczucia bardzo dobre i ma oficjalną aprobatę BMW (mercedesa i porsche także) więc lipy być nie może. Przejeździłem kilka tys i dolałem 9100, jak mowiłem, bez zmian. Żadnych. To chyba ostatni raz jak dolałem dodatek. Możliwe że niebawem zrobientego analize

mini clubman
Użytkownik

Post autor: mini clubman » 14 cze 2019, 23:16

Także teraz testuje najtańszy Lotos 5w40 (można dostać 4 l za 50 pln, w necie, nigdy nie dostałem starszego niż miesiąc, facet ma tylko Lotosy) odczucia bardzo dobre i ma oficjalną aprobatę BMW (mercedesa i porsche także) więc lipy być nie może. Przejeździłem kilka tys i dolałem 9100, jak mowiłem, bez zmian. Żadnych. To chyba ostatni raz jak dolałem dodatek. Możliwe że niebawem zrobientego analize

Binas96
Użytkownik
Samochód: Renault/Fiat

Re: Re: Ogolny temat odnosnie dodatkow do oleju

Post autor: Binas96 » 14 cze 2019, 23:28

Placebo straszne ludzie uwierzo i kupio i potem odczucia że jednak to "kozak" Total 7000 w moim wozie sprawdza się tak że zastanawiam się czy mi silnik chodzi . To po AR9100 będę już musiał chyba jezdzic z stetoskopem 😂😂
mini clubman
Użytkownik

Post autor: mini clubman » 14 cze 2019, 23:31

O Totalu fakt jest dużo dobrych opinii. I sporo analiz. Daje olej rade. Osobiście nigdy nie jeździłem na tym

Awatar użytkownika
Zielony34
Użytkownik
Samochód: Renault Laguna II PH II 2.0 F4R 714 135KM + LPG Zenit Blue Box rev.4

Post autor: Zielony34 » 15 cze 2019, 7:24

AR pewnie kiedyś przetestuje, ale najpierw muszę się uporać z wyciekiem, przez który znika mi 2L przez 10 tysięcy... ;/ Dzisiaj stawiam auto na koziołkach i szukam na spokojnie.

Zastanawia mnie Classic Synthetic od Orlenu :D 9L za około 102zł z przesyłką :D Albo 100zł w Biedronce za 9L :D chyba przetestuje, jak nie znajdę przyczyny.
ODPOWIEDZ