Zbieramy na analizę Orlen Platinum Classic 5W-40, do porównania z wynikami analizy Lotosa (poniżej link do analizy). Chętnych nas wesprzeć zapraszam do tematu: viewtopic.php?f=56&t=337

Dodaliśmy analizę Lotosa Synthetic Plus 5W-40 wykonaną za środki zebrane na zbiórce. Wpłacającym serdecznie dziękujemy, analiza dostępna jest w tym temacie: viewtopic.php?f=83&t=317&p=6900

Re: Rozwój forum - temat dla użytkowników

Awatar użytkownika
STREAM-HD
Użytkownik
Samochód: VW Passat B5FL 1.9 TDI-PD AVB/AWX 140KM

Post autor: STREAM-HD » 11 cze 2019, 22:53

W tym temacie można dyskutować o propozycjach kierunków rozwoju forum, dawać swoje propozycje zmian i tak dalej. Zapraszamy.

Posty przeniesione z tematu propozycji analiz olejowych

jerseyAdmin pisze:
11 cze 2019, 19:50
Do 166 lałem Motula 300V, 3 bańki do 2.4 JTD wchodzą, koło 350 złotych z pewnego źródła. 200 to jak za darmo :P

Pewnie, można zrobić analizę MaxExperta z Orlenu czy Synthetic Plus Lotosa jeżeli ktoś bardzo chce. Mogę ogłosić zbiórkę na konkretny olej, tylko trzeba 200 plus koszt litra oleju i wysyłka do labu. Znajdą się chętni na ufundowanie 240 złotych?

Próbowaliście kontaktować się z Michałem z M4K? On taki naprzeciw wałkom, złym producentom i wyzyskiwaniu klientów. Może zasponsorowałby kilka analiz w imię dobra kierowców. Opłacają mu się takie rzeczy jak odnawianie aut dla widzów czy strojenie to i spodobałoby mu się przyłożenie ręki do olejów - które należy lać jak ktoś dba, a których unikach.

Rozbrajał nowe i drogie BMW w tej akcji z opiłkami metalu w oleju to i do testów olejów też może by się dołożył.
Awatar użytkownika
Zielony34
Użytkownik
Samochód: Renault Laguna II PH II 2.0 F4R 714 135KM + LPG Zenit Blue Box rev.4

Post autor: Zielony34 » 12 cze 2019, 4:40

pytanie, na ile chcemy mocnego rozgłosu. Ja bym bardzo chciał, abyśmy byli forum wielkością porównywanym z niemieckim, czy rosyjskim bratem, ale to też wiąże się ze sporym nakładem pracy dla samego forum, a nie każdy ma czas.

Czy tak łatwo byłoby przebić się do Michała, nie wiem, ale może spróbować warto.
Awatar użytkownika
Robert1
Ojciec założyciel
Samochód: -VW Polo 1.4 TDI PD,na horyzoncie Toyota CHR Hybryda

Post autor: Robert1 » 12 cze 2019, 9:56

Robert1 pisze:
11 cze 2019, 19:31
Nie wiem czy jest sens ,Quazara badali koledzy z rosyjskiego oil clubu.nic specjalnego tam nie wyszło.
skoro można przeglądać oil-cluby sąsiadów to po co to forum?

Logicznie lepiej zrobić badanie oleju którego nie ma na innych forach,po to jest min to forum.
SACZI
Użytkownik
Samochód: Astra K

Re: Propozycje olejów do analizy cz.2

Post autor: SACZI » 12 cze 2019, 12:10

Np po to, żebyś miał realny wpływ na oleje, które się analizuje.
Np po to, żebyś mógł podyskutować w swoim języku o zawiłościach technicznych smarowania.

Ja np nie znam ani rosyjskiego, ani niemieckiego, żeby móc cokolwiek pisać na ichniejszych forach.
Jak cokolwiek przeglądam to przez chroma, który "tłumaczy" je z automatu.

PS
Administracjo, czy można by stworzyć coś w rodzaju portalu z teorią smarowania, jaki jest na oil-club.ru?
Awatar użytkownika
jerseyAdmin
Administrator
Samochód: Kia Ceed IIIgen. 1.4 T-GDI

Post autor: jerseyAdmin » 12 cze 2019, 12:28

Mogę taki portal postawić, tylko trzeba by mieć do niego chociaż trochę materiałów na start.
Silnik smaruje: Yacco Lube J 5W-30 C2
SACZI
Użytkownik
Samochód: Astra K

Re: Re: Rozwój forum - temat dla użytkowników

Post autor: SACZI » 12 cze 2019, 12:57

I ktoś to musi napisać ...
Binas96
Użytkownik
Samochód: Renault/Fiat

Post autor: Binas96 » 15 cze 2019, 11:04

STREAM-HD pisze:
11 cze 2019, 22:53
W tym temacie można dyskutować o propozycjach kierunków rozwoju forum, dawać swoje propozycje zmian i tak dalej. Zapraszamy.

Posty przeniesione z tematu propozycji analiz olejowych

jerseyAdmin pisze:
11 cze 2019, 19:50
Do 166 lałem Motula 300V, 3 bańki do 2.4 JTD wchodzą, koło 350 złotych z pewnego źródła. 200 to jak za darmo :P

Pewnie, można zrobić analizę MaxExperta z Orlenu czy Synthetic Plus Lotosa jeżeli ktoś bardzo chce. Mogę ogłosić zbiórkę na konkretny olej, tylko trzeba 200 plus koszt litra oleju i wysyłka do labu. Znajdą się chętni na ufundowanie 240 złotych?

Próbowaliście kontaktować się z Michałem z M4K? On taki naprzeciw wałkom, złym producentom i wyzyskiwaniu klientów. Może zasponsorowałby kilka analiz w imię dobra kierowców. Opłacają mu się takie rzeczy jak odnawianie aut dla widzów czy strojenie to i spodobałoby mu się przyłożenie ręki do olejów - które należy lać jak ktoś dba, a których unikach.

Rozbrajał nowe i drogie BMW w tej akcji z opiłkami metalu w oleju to i do testów olejów też może by się dołożył.

Tylko jak on trafi na to forum i je udostępni to zrobi się tu syf i malaria . I takiego natłoku użytkowników może strona nie wytrzymać :D
Awatar użytkownika
poziom1989
Ojciec założyciel
Samochód: Mitsubishi Colt Czt 220 PS

Post autor: poziom1989 » 15 cze 2019, 11:14

Predzej czy pozniej tak czy owak to nastapi.
Silnik smaruje Meguin Super Leichtlauf 5W-40.
Awatar użytkownika
Plywak
Ojciec założyciel
Samochód: Renault Megane 3 RS 310KM+

Post autor: Plywak » 15 cze 2019, 11:33

Powolny napływ trolli jesteś w stanie skutecznie kontrolować, masowy napływ to niestety niezbyt dobra opcja. Wystarczy zobaczyć co się wdzieje w komentarzach na fb grupach czy pod filmikami na yt. Jedna wielka gównoburza ;)
Jeśli ktoś chciałby wesprzeć forum w rozwoju działu z analizami serdecznie zapraszamy do zbiórki - viewtopic.php?f=56&t=174
Awatar użytkownika
feecle
Użytkownik
Samochód: Lexus GS430

Post autor: feecle » 15 cze 2019, 13:31

STREAM-HD pisze:
11 cze 2019, 22:53
Też mi autorytet. Przecież wspomniana akcja z opiłkami w filtrze oleju z BMW to nonsens. Chcesz żeby ktoś kto nie wie jak działa układ smarowania silnika zajmował się badaniem oleju? Nic dobrego z tego nie wyjdzie.
ODPOWIEDZ